Meteoradar pro mobilní telefony


Meteoradary nechybí ani v aplikacích pro chytré mobilní telefony. Kromě aplikací se základní předpovědí počasí, kterých je obrovské množství a jsou dnes už víceméně samozřejmou součástí všech dnešních smartphonů, si do svého mobilu můžeme stáhnout i aplikaci s meteoradarem a mít tak vždy přehled o tom, jaká je u nás situace a kde aktuálně prší nebo hrozí deště.

Meteoradar pro Android

Pokud máme mobilní telefon s operačním systémem Android, máme na výběr hned z několika různých aplikací s meteoradarovými snímky. První z nich má název MeteoMapy In-počasí BETA a můžeme díky ní sledovat aktuální stav srážek nad naším územím a mít tak vždy přehled o tom, kde právě prší nebo sněží. Součástí aplikace jsou i snímky z webkamer a mnoho dalších funkcí. Stáhnout si ji můžeme zdarma v internetovém obchodě Google Play. Jednou z nejlepších radarových aplikací pro Android je Meteor (Počasí) » Meteoradar. Tady už na rozdíl od minulé aplikace je její součástí i widget, který si můžeme umístit na plochu svého mobilu. Aplikace nabízí pěkné a přehledné uživatelské rozhraní, přesnou hodinovou předpověď srážek, zobrazení naší aktuální pozice, přehrávání sekvence snímků, možnost vytvořit si značku na mapě nebo cachování dat. Novinkou je pak integrace s aplikacemi Aladin a Sněhové zpravodajství. Aplikace je velmi dobře hodnocená a ve své kategorii patří k nejstahovanějším. Stejně jako MeteoMapy si ji můžeme stáhnout zdarma na Google Play. Další alternativou, která je určená pro Android je aplikace Meteor (Počasí) » Aladin. V tomto případě se jedná o oficiální aplikaci Českého hydrometeorologockého ústavu, která nabízí celou řadu užitečných funkcí. Kromě předpovědi srážek zde máme také předpověď teploty, tlaku, vlhkosti a větru. Aplikace nabízí vždy aktuální a přesné údaje a díky snadnému ovládaní a komplexním informacím o počasí patří mezi nejoblíbenější. Zdarma je pak ke stažení na Google Play.

Chorvatsko je evropský stát, který se geograficky nachází na pomezí střední a jihovýchodní Evropy. Porovnejte a nakupujte last minute zájezdy do celého světa bez navýšení ceny.


Meteoradar pro iOs

Aplikace s meteoradarem si do svých přístrojů mohou stáhnout i majitelé iPhonů a iPadů. Stejně jako u Androidu, i zde je k dispozici aplikace od společnosti InMeteo, tentokrát pod jednoduchým názvem MeteoMapy. Aplikace nabízí spoustu zajímavých funkcí a můžeme tak díky ní mít dokonalý přehled o počasí a stavu srážek na území naší republiky. Kromě aktuálních snímků z meteoradaru včetně předpovědi srážek jsou součástí této aplikace také údaje z více než stovky meteostanic, informace o tom, kde uhodily blesky a meteozprávy od uživatelů. Aplikaci si můžeme stáhnout v obchodě iTunes a to zcela zdarma. Druhou možností pro ty, co mají přístroj s operačním systémem iOs je aplikace s názvem iRadar CZ. Ta zobrazuje nejnovější radarové snímky ze sítě CZRAD a obrázky bleskových výbojů ze stránky Blitzortung.org. iRadar CZ je velmi propracovaná aplikace se spoustou užitečných funkcí – její součástí je např. předpověď pohybu radarové oblačnosti na dalších 60 minut, animace radarových snímků, podpora GPS lokalizace, zobrazení výstrah Českého hydrometeorologického ústavu, podpora kompasu, možnost automatického obnovování dat a spousta dalších funkcí. Výhodou je i velké množství různých nastavení, jako např. změna průhlednosti radarových snímků, změna jasu mapy, přesná lokalizace pomocí GPS atd. Aplikace je zdarma ke stažení v obchodě iTunes.


Sponzorované odkazy:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!